Робота в Німеччині (особливості)

- ОФІЦІЙНІ УМОВИ І ПРАВИЛА ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ ...

Хто може працювати у Німеччині

Якщо теоретично, то особливих заборон на працевлаштування Німеччини немає. На практиці, будь-який охочий і навіть громадяни з третіх країн, можуть подавати запит на пошук роботодавця з ФРН. Після того, отримати схвальну відповідь з німецької сторони.

Насправді це так і є. Тільки разом із роботодавцем та робочим контрактом, працевлаштування у ФРН можливе на умовах законів про трудову імміграцію. Залежно від рівня професійної підготовки робітника, для його працевлаштування в Німеччині потрібно виконання різних умов.

Не рекламна інформація

Наша агенція пропонує та надає лише візові – супровідні послуги, на підставі Ваших документів. Ми не рекламуємо, і не пропонуємо роботу та працевлаштування в Німеччині. А також не продаємо трудових контрактів, договорів, та вакансій. Ця стаття написана для ознайомлювальних цілей. Більше інформації можна отримати на порталі Make it in Germany, на цьому сайті детальна інформація з працевлаштування в Німеччині для кваліфікованих робітників.

Детальніше про роботу у Німеччині

Залежно від рівня диплому та кваліфікації робітника, ринок праці у ФРН доступний для претендентів з урахуванням різних умов. Все дуже просто, чим дефіцитніша спеціальність у здобувача, тим простіші умови працевлаштування в Німеччині.

Вимога до диплома

Для працевлаштування в будь-якій сфері необхідно підтвердження відповідності диплома, тобто підтвердження того, що Ваш диплом не поступається диплому німецького ВНЗ за такою ж спеціальністю. Підтвердити відповідність можна випискою з бази даних ANABIN, але якщо раптом там не виявилося інформації про навчальний заклад, який видав Ваш диплом, тоді потрібно буде звернутися до відомства з питань іноземної освіти в Німеччині ZAB. Додаткову інформацію про визнання документів, що підтверджують професійну діяльність, можна дізнатися на порталі Anerkennung in Deutschland.

Знання німецької мови

У більшості випадків, при працевлаштуванні в Німеччині вимога до знання німецької мови встановлюється роботодавцем. Проте, крім цього, іноді існують обов'язкові вимоги. Найчастіше, залежно від рівня професії, потрібно знати німецьку мову на рівні A1, або A2, або B1, або B2, згідно з шкалою Загальноєвропейських компетенцій.

Віза для роботи в Німеччині

На даний період, щоб в'їхати на територію Німеччини та легально працювати там, потрібно відкривати відповідну візу. Вона потрібна, навіть якщо запланована робота матиме тривалість менше ніж 90 днів. Також, у разі тривалого перебування у ФРН з метою працевлаштування, після закінчення терміну дії візи, як правило, оформляється дозвіл на тимчасове перебування у ФРН або Блакитна карта (Blue Card).

Робоча віза Вандер Ельст(а)

Така віза видається громадянам третіх країн тоді, коли вони працюють за договором з роботодавцем у Польщі, а польському роботодавцю необхідно відправити таких робітників за відрядженням, наприклад, до Німеччини. У Німеччині не дозволяється працювати із робочою польською візою. За наявності польської візи та додаткових від роботодавця документів у консульстві Німеччини на території Польщі робітник отримує візу Вандер Ельст(а). Роботодавці з будь-яких країн ЄС з наявністю даної візи можуть надсилати своїх робітників у відрядження по всій Європі.

Договір з працевлаштування

Робочий договір чи контракт, оформляється з детальним врахуванням обов'язків між роботодавцем та робітником. Кожен тип трудових договорів завжди містить як важливі умови, так і багато спеціалізованих тонкощів. Правильно оформлений договір - це угода, складена читабельним викладом, і в той самий час, зрозуміла всім сторонам працевлаштування.

Важливо враховувати кожен момент

Наданий перелік параграфів не зовсім повний. При оформленні угоди з працевлаштування, між роботодавцем та робітником з'являється перспективне ставлення, що потребує надійності та гарантій. Досвід різних претендентів показує, що краще заздалегідь обговорювати всі спірні моменти та фіксувати їх у робочому контракті.

Додаткова інформація

Будь-яка німецька фірма чи кадрове агентство зможе надати роботу лише на підставі двосторонніх згод. Залежно від видів необхідної діяльності та рівня кваліфікації потрібних робітників, взаємні угоди можуть бути дуже різні. Німеччина це країна із привабливим ринком праці. Як велике промислове поле, так і маленькі виробництва завжди потребують гідних фахівців. Якщо на місцевих виробництвах не вистачає професійних чи простих робітників, тоді запрошуються кадри із третіх чи інших країн. Легальна робота в Німеччині для українців, у даному періоді доступна лише на підставі правил, що контролюються державою. Умови, що регулюють потік трудової імміграції, встановлюються офіційним урядом ФРН.