ВНП у Німеччині (огляд)

- ПРИЗНАЧЕНИЙ ДЛЯ ТИМЧАСОВОГО ПЕРЕБУВАННЯ У ФРН ...

Aufenthaltstitel (befristet)

Документ що підтверджує ВНП (Aufenthaltstitel), з обмеженим терміном дії (befristet), оформляється для реалізації різних цілей на території ФРН. Українці можуть його отримати на підставі лише вагомих приводів. Власник такого документа, забезпечується повним правом на довгострокове проживання в Німеччині, різною тривалістю від 6 місяців до 3 років. Термін дії може бути різним, це залежить від причини отримання документа.

Посвідчення на тимчасове проживання
Зворотній бік ВНП

У разі перебування заявника на території Німеччини, цей документ видається лише за наявністю національної візи. За наявності вагомих причин, після закінчення своєї легітимності, посвідчення ВНП зазвичай продовжується. Кожне окреме посвідчення, може містити позначки за відмітними характеристиками, та приводом видачі.

Категорії ВНП у Німеччині

Тимчасово проживати у Німеччині протягом тривалого періоду, дозволяється виходячи з виправданих аргументів. Підстав, із якими виникає потреба отримання ВНП, не багато, але досить. Видача посвідчення (Aufenthaltstitel), здійснюється з урахуванням категорій, за відповідністю до мети перебування у Німеччині.

Aufenthaltserlaubnis – такий статус найпоширеніший за інші. Його отримують при возз'єднанні сім'ї, роботі, тривалого навчання, після візи нареченої або нареченого, з дозволом на продовження.

Aufenthaltsbewilligung – призначається для використання в багатьох проєктах щодо короткочасних. Оформляється для більшості студентів, робітників за короткостроковими контрактами, та у подібних випадках. Тут права можуть бути сильно обмежені.

Aufenthaltsbefugnis – призначено для осіб, які виконують свої обов'язки з гуманітарної сфери. Містить перспективу набуття громадянства.

Aufenthaltsgenehmigung – найзручніша роздільна здатність. Містить мінімум обмежень для іноземця. Дозволяє проживати в потрібному місті та земельному окрузі, на вимогу, без серйозних зобов'язань.

Перевизначення категорій - залежно від терміновості видачі посвідчення ВНП, або необхідності прискореної інтеграції в німецьке суспільство, видача посвідчення (Aufenthaltstitel), через виправдані винятки може не відповідати переліченим вище визначенням.

Відомство з видачі ВНП

ВНП у Німеччині, видається після подання заяви співробітнику Ausländerbehörde (відомство, що спеціалізується на вирішенні поточних та запланованих питань приїжджих). Після подання заяви видається Aufenthaltstitel, (сам документ, що підтверджує тимчасове та законне проживання).

З урахуванням різноманітних умов, визначених законом про перебування у ФРН (Aufenthaltsgesetz), деякі категорії іноземців, що приїжджають, отримують дозвіл на проживання за різними формальними умовами. Процес оформлення ВНП до Німеччини, не виключає можливості переїзду членів сім'ї із самим заявником. Відомства у справах іноземців (Ausländerbehörde), розподілені як юридично, так і територіально у земельних округах ФРН.

Причини анулювання ВНП

Порушення якими зупиняється дія ВНП, можуть бути різного характеру. Причини анулювання можуть бути лояльні та навпаки. При видачі цього документа, його власника обов'язково ознайомлять з усіма неприпустимими порушеннями.

Додаткова інформація

Посвідчення, що підтверджує дозвіл на довгострокове та тимчасове проживання в Німеччині, це один з важливих документів, що видається як з метою імміграції, так і з інших виправданих причин. ВНП наділений гнучкими юридичними нормами, які передбачають імміграцію, роботу, навчання, возз'єднання сім'ї у Німеччині та інші цілі. Перед зверненням у відомство у справах іноземців за оформленням цього документа, краще добре підготуватися. Кожна окрема мета перебування у ФРН, включно складається з формальних тонкощів. Документи, які подаються до консульського відділу посольства Німеччини для відкриття  національної візи до ФРН з метою отримання ВНП, обов'язково розглядатимуться відомством у справах іноземців. Тому, починати оформлення посвідки на проживання слід коректно з інформаційною підготовкою, ще до оформлення попередньої візи.