Громадянство Німеччини

- УМОВИ І НЕОБХІДНІ ПРОЦЕДУРИ ОФОРМЛЕННЯ ...

Імміграційні принципи

Процедура отримання громадянства в одній із країн ЄС, не завжди простий і швидкий процес. Будь-яка держава, яка входить до складу Євросоюзу, існує у життєвій динаміці з обов'язковим виконанням національних та загальноєвропейських законів. Тому всі дії та питання, щодо оформлення громадянства, можна вирішити тільки на підставі імміграційних законів, як цільової країни, так і ЄС.

Набуття громадянства Німеччини не є винятком. Для досягнення такої мети, потрібно виконання непростих завдань. Щоб розраховувати на шанс вдалого проходження процесів, пов'язаних із цією справою, потрібно формально відповідати списку складених положень. Законодавчу схему жорстко побудовано, але якщо підготувати всю потрібну документацію, заявники зможуть досягти задовільних рішень від відповідних органів німецької влади.

Основні вимоги

Умови, щодо виконання яких чиновники беруть на розгляд підготовлені заяви від претендентів, визначаються різними параграфами закону про громадянство Німеччини (StAG). Незалежно від способу набуття громадянства, кожен заявник зобов'язаний сумлінно виконати низку умовних положень.

Проходження тестів - обов'язковий та важливий етап, який можна пройти тільки з попередньою підготовкою. На тестах можуть ставити різні питання, часто просять розповісти про схему та спосіб переїзду до Німеччини. І також, обов'язково попросять розповісти про культурні традиції Німеччини.

Термін проживання - залежно від способу переселення, необхідний період попереднього проживання у Німеччині, може встановлюватися по різному. Максимальна тривалість проживання в Німеччині до отримання громадянства, зазвичай складається з восьми років.

Дозвіл - наявність чинного посвідчення ВНП чи ПМП. Наприклад, Niederlassungserlaubnis або Aufenthaltserlaubnis, з дозволом на довгострокове проживання у ФРН. Іноді за імміграційними правилами, для отримання громадянства допускаються заявники з посвідченням ВНП.

Соціальний достаток - з певним місцем проживання, тобто, з наявністю орендованої чи власної нерухомості та достатнім рівнем доходу, що дозволяє забезпечити себе та свою сім'ю. Також, необхідно мати законослухняну поведінку.

Знання німецької мови - це обов'язкове правило у процесі видачі більшості дозволів для тривалого перебування в Німеччині, навіть при отриманні дозволу на зайнятість. На момент отримання громадянства Німеччини, необхідно володіти знаннями німецької мови на рівні B1, за шести рівневою шкалою компетенцій Загальноєвропейських рамок володіння іноземними мовами (CEFR).

Портал для консультацій - кожен із вищеперелічених пунктів, має неабияке значення. Залежно від програми інтеграції, можуть бути додані додаткові вимоги. Перед підготовкою та поданням своєї заяви, рекомендується звернутися до відповідного відомства та попередньо проконсультуватися. Наприклад, сервісний портал Einbürgerungsbehörde, зможе надати інформацію та необхідні для початку процедури реєстраційні бланки, а також вказати точну суму мита за державні послуги, для дорослих та дітей.

Порядок подання заяви

Ця процедура, починається з попереднього запису на свій термін, у спеціально уповноваженому відомстві (Einbürgerungsamt), інформація тут. Після цього, службовець відомства який приймає заяву, інформує заявника щодо списку необхідної документації, а також пояснює, як заповнюються відомчі формуляри. Сам вид заяви, на момент написання статті, не має суворої конфігурації. Відповідно до правил відомства, кожен окремий пункт встановлює свій шаблон анкети для підготовки заяви.

Заповнення заяви

Умов може бути набагато більше, ніж у списку опублікованому вище. На підставі імміграційної історії заявника, необхідної для отримання німецького громадянства, оформляється пакет документації з підготовкою індивідуальної заяви. Тут необхідно правильно заповнити кожне зазначене поле, передбачене для внесення інформації. Як завжди, тут вносяться паспортні дані, статус сімейного стану, дохід, то що. Усі зазначені відомості, необхідно буде підтвердити конкретними документами.

Додаткова інформація

Громадянство Німеччини надається лише претендентам, які легально проживають у ФРН тривалий проміжок часу. За повний період перебування не можна траплятися в поліцію, порушувати законодавство країни. Період перебування, складається з восьми років і може бути скорочений. Інтеграційні курси та гарне володіння розмовною та граматичною стороною мови, можуть прискорити отримання громадянства Німеччини на два роки.

Також, особливі категорії переселенців, та члени їхніх сімей потрапляють у рамки прискорених процедур. У будь-якому випадку до отримання громадянства, важливо не залишати країну більш ніж на шість місяців поспіль. Стати громадянином Німеччини можливо тільки з урахуванням та виконанням низки умов, вирішувати які, набагато простіше з державними представництвами. Українські свідоцтва, дипломи, можливо й інші документи, для успішної подачі до німецьких відомств, мають бути перекладені німецькою мовою та легалізовані.

Якщо документи правильно оформлені та прийняті відомством, через деякий час, заявнику на громадянство Німеччини надходить письмова відповідь за його заявою. Зміст послання вказує на день вручення документа, що підтверджує громадянство ФРН. Вручення відбувається в урочистій церемонії. Після виконаних формальностей, залишається дочекатися та отримати німецький паспорт. Незалежно від імміграційної лінії, процес отримання громадянства Німеччини складається, як із загальних, так і різних умов. Тому, для кожного окремого випадку, обов'язково буде потрібна кваліфікована консультація та можливо допоміжний сервіс, які завжди доступні іммігрантам за допомогою роботи державних відомств ФРН.