Блакитна карта ЄС (Німеччина)

- ОСНОВНІ МОЖЛИВОСТІ І УМОВИ ОТРИМАННЯ ...

Загальні відомості

Висококваліфікованим працівникам і фахівцям завжди надається можливість працевлаштуватися в ЄС, і працювати на гідних правах у суспільстві будь-якої європейської країни. З появою Блакитної карти ЄС (яка ще називається Blue Card), влаштуватися на роботу в одній із країн Європи, стало ще простіше та швидше.

Blue Card
Зворотній бік

Блакитна карта ЄС у Німеччині

Блакитна карта, це документ, що підтверджує право на довгострокове проживання та роботу в тій країні, яка її видала. Для оформлення цього документа, у більшості випадків не потрібні знання мови, а також дозволи на роботу, які видаються відомствами з працевлаштування в країнах ЄС. Назва блакитна ставиться до кольору прапора Євросоюзу, а карта це просто карта (схожа назва Grenn Card) у США.

У Німеччині Блакитна карта ЄС видається з квітня 2012 року. Тут, як і в іншій країні Європейського Союзу, існує ряд вимог для заявників на її отримання. Також власнику даного документа, надається можливість його продовження за потребою, та возз'єднання з сім'єю, яка проживає за межами ЄС.

Блакитна карта в Німеччині (умови)

Кожна країна Євросоюзу, видає Блакитну карту з урахуванням трудової політики на ринку праці. Також і Німеччина, має ряд умов для видачі даного документа.

Перелічені вище умови є лише основними. При зверненні до державних відомств ФРН за посвідченням Blue Card будуть ще додаткові формальності, які необхідно буде виконати. Подальші дії будуть не складні, як правило лише формального характеру.

Актуальний розмір зарплати

Рівень заробітної плати, що враховується при оформленні дозволу на видачу Блакитної карти, має відповідати певному розміру. На сайті Федерального Міністерства внутрішніх справ ФРН, щорічно публікується допустимий розмір зарплати. Також фіксований розмір зарплати для отримання Blue Card публікується тут.

Вимоги до диплома заявника

Диплом, яким підтверджується рівень спеціальності для видачі Blue Card, повинен бути визнаним у Німеччині. Підтвердити визнання можна випискою з бази даних ANABIN через інтернет. У випадку, коли база ANABIN не містить інформації про навчальний заклад, який видав Ваш диплом, слід звернутися за визнанням у ZAB (Центральне Відомство з питань іноземної освіти).

Оформлення візи до Німеччини

Відповідна віза оформляється у консульському відділі посольства ФРН в Україні. Для оформлення візового звернення будуть необхідні всі документи, перераховані вище, а також додатковий пакет консульських документів. Всі питання, які стосуються візового процесу, можна ставити на адресу нашого агентства. Ми проінформуємо Вас з точністю про візову підготовку, і якщо необхідно, ми зможемо надати послуги для коректного оформлення візових документів.

Можливості з Блакитною картою

Переваг у власників Блакитних карт не дуже багато, але вони мають значні плюси в імміграційному та соціальному полі. Такі можливості залучають успішних та талановитих працівників на отримання офіційного працевлаштування в Німеччині.

Додаткова інформація

Працевлаштування за Блакитною картою оформляється набагато простіше, ніж працевлаштування в ЄС з робочою візою або посвідкою тимчасового перебування у ФРН. Робочий спеціаліст з цим документом може працювати в Німеччині протягом необхідного періоду.

Blue Card переважно видається на період до чотирьох років. Якщо контракт з роботодавцем оформлений на період менш ніж чотири роки, то термін дії Блакитної карти вказується датою із запасом 90 днів після закінчення контракту. У деяких випадках допускається зміна працедавців. У термін дії документа, враховується період перебування власника Blue Card в інших країнах ЄС.

Також, власнику Blue Card дозволяється безперервно перебувати за межами Євросоюзу періодом до дванадцяти місяців. Додаткові пільги та переваги регулюються трудовим договором оформленим з роботодавцем. Кожен претендент на Блакитну карту може виставляти індивідуальні вимоги, залежно від рівня професійної підготовки та професії. У майбутньому на розсуд роботодавця, володар Блакитної карти отримує шанс на оформлення посвідки на тимчасове проживання, або отримання ПМП як у Німеччині, так і в іншій країні Європи.