- Укр
- Рус
- Версії сторінки
Безвізовий проїзд до Європи
- ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ МЕШКАНЦІВ УКРАЇНИ ...
Минаючи консульства та посольства
Спрощений перетин кордону Європейського Союзу з біометричним паспортом, відбувається вже без виконання багатьох консульських процедур. Проте співробітники митної служби ЄС, ретельно перевіряють заявлену мету поїздки приїжджих, на відповідність до дійсності.
Чинні правила, на підставі яких приймається дозвіл на в'їзд до ЄС, не варто ігнорувати. Інакше митник має право заборонити проїзд. Щоб вільно та безперешкодно здійснити заплановану поїздку, потрібно обов'язково враховувати в'їзні правила запланованої для перебування країни.
- Важливо!
- У випадках аналогічних COVID 19 правила в'їзду часто змінюються та вимагають уточнення
Основні правила для безвіз у ЄС
Безвіз між Україною та ЄС функціонує з 2017 року. Це означає, що кожен громадянин України має право безперервно перебувати в межах території Євросоюзу до 90 днів кожні пів року, без наявності шенгенської візи. Винятком є Велика Британія, Ірландія, а також не материкова частина Голландії та Франції.
Документи які потрібні для безвіз до Європи
- Біометричний закордонний паспорт (із запасом терміну дії після поїздки)
- Підтвердження мети подорожі (ставиться абсолютно до всіх без винятку)
- Фінансові підтвердження (з максимально свіжими датами)
- Поліс медичного страхування (з покриттям 30 000 євро та пільговим періодом)
Усі документи краще збирати коректно, з урахуванням додаткових правил на поточний період поїздки. Ми радимо завжди уточнювати непередбачувані зміни з офіційних джерел. На даній сторінці інформація надана в рамках загальних вимог для ознайомлювальних цілей.
Документи неповнолітнім
- Дитячий закордонний проїзний (чинний після повернення додому з тримісячним запасом)
- Мета перебування у країні (як у дорослих або з місця навчання у випадку до трьох місяців)
- Грошове забезпечення (із достатньою сумою коштів із встановленого розрахунку ЄС)
- Поліс туристичного страхування (на повноцінний термін поїздки за кордон)
- Нотаріальний дозвіл (згода батьків на виїзд дитини за межі України)
Для неповнолітніх громадян закономірно існують додаткові вимоги. Залежно від намірів своєї подорожі, краще якнайточніше зібрати всі документи. Навіть звичайна страховка має бути оформлена відповідно до мети поїздки.
- Додаткову інформацію щодо страхування, можна отримати на сторінці цього сайту, перейшовши за посиланням страхування на виїзд за кордон. Сторінка містить детальну інформацію про принципи страхування для поїздок як по ЄС, так і по всьому світу.
Тривалість подорожі
Кількість використаних днів, не повинна перевищувати загальних 90 днів протягом одного півріччя. Підрахунок включає, дату в'їзду на територію Європейських країн та дату повернення в Україну. Період тримісячного перебування обмежений рамками піврічного коридору.
Виняток
Якщо відвідування ЄС передбачає робітничі чи навчальні наміри, які не вписуються у правила безвіз, тоді тим хто виїжджає потрібно відкривати національну візу до відповідної держави. Безвіз для Українців здебільшого поширюється для туристичних та тому подібних цілей.
Важливі моменти
- Перетинаючи кордон, бажано мати із собою максимум супутніх документів. Усі формальності та усна інформація має бути підтверджена дійсністю як в Україні, так і в країні запланованого перебування.
- При виїзді з метою гостьового, бізнес, туристичного, чи іншого перебування важливу роль відіграє фінансування подорожі. Гарантії існування коштів є важливою складовою. Виписки мають бути з наявністю грошей, що відповідають прожитковому мінімуму.
- Виконуючи свої обов'язки, митні представники ставлять питання, відповіді на які краще підтвердити документально. Дуже часто досить усного доказу. Проте з метою перестрахування краще підготуватись формальніше.
- Кожна окрема країна висуває вимоги до відвідувачів. Відмінності умов можуть бути всебічні, наприклад від форм запрошення до порядку злагодженості паперів та пакетів документів.
Безвіз Україна та ЄС
У червні 2017 року схваленням парламенту ЄС почав діяти закон, який підтримує безвізове пересування українців у межах Європейського Союзу. До початку вступу безвіз, у Страсбурзі 17 травня 2017 року було підписано попередню угоду. На момент затвердження були присутні президенти України та Європарламенту.
Непростий шлях відповідної лібералізації готувався заздалегідь. Однак за необхідності Європарламент може призупинити дію даного спрощення для Українців, або заморозити "Безвіз Україна та ЄС" на невизначений термін. Тут важливу роль відіграватиме кількість порушень туристами з України, у період свого перебування на територіях країн ЄС.
Поки що безвізовий режим між Європою та Україною діє без критичних змін. І все-таки плануючи поїздку країнами ЄС, важливо пам'ятати про необхідні вимоги, і не порушувати встановлені правила. Безвіз ще не означає стовідсотковий перехід кордону. Тому перед гостьовим чи іншим візитом краще трохи підготуватися, оскільки рішення про в'їзд приймається не консульським відділом, а співробітником прикордонної служби ЄС у момент перетину кордону.